Czym jest hipnoza?

Hipnoza jest naturalnym stanem relaksu, czymś pomiędzy snem a jawą, kiedy to jesteśmy świadomi wszystkiego, co się z nami dzieje, ale będąc w transie, zyskujemy lepszy kontakt z podświadomą częścią naszego umysłu. To tam zapisane są nasze przekonania o otaczającym świecie, opinie na temat nas samych, wspomnienia, emocje i pragnienia.

Podczas hipnozy nasz umysł świadomy, a właściwie krytyczna jego część, ulega rozluźnieniu, dzięki czemu możemy swobodniej komunikować się z podświadomością i modyfikować utrzymywane w niej przekonania.

W hipnozie można:

  • odczuwać dużo silniej pozytywne stany emocjonalne, jak radość, miłość, przyjemność i tym podobne,
  • ćwiczyć umiejętności, które chcemy posiąść, w bezpiecznych warunkach (bez negatywnego wpływu czynników zewnętrznych, jak obecność licznej widowni, podczas naszego pierwszego publicznego wystąpienia),
Żeby lepiej zrozumieć istotę sprawy, zadaj sobie pytanie...

Czy doświadczasz czasami dziwnego splotu zdarzeń, które uniemożliwiają, utrudniają lub komplikują realizację Twoich planów, celów i marzeń...? Czy zdarza Ci się odnosić wrażenie, że coś wewnątrz Ciebie powstrzymuje Cię przed osiągnięciem tego, czego chcesz?

Powodują to blokady wynikające z Twoich „kupionych” przekonań.

Przekonań, które przyjąłeś za prawdziwe, za rzeczywiste, a które niekoniecznie mają cokolwiek wspólnego z prawdą.

To właśnie one, te „kupione”, ograniczające (a także często nieuświadomione) przekonania i samookreślenia, hamują Twój wrodzony potencjał i popychają Cię do złych wyborów oraz trudnych sytuacji.

To tak, jakby jakaś część Ciebie, Twojego umysłu lub tego, kim uważasz, że jesteś stawiała przed Tobą barierę, której, pomimo najszczerszych chęci i starań, nie jesteś w stanie przekroczyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest hipnoza, zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu: „O hipnozie słów kilka”.

What is hypnosis

29-08-2019